Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Z regulacją twardości czy nie?
05-28-2013, 23:39
Z regulacją twardości czy nie?
Witam
Proszę mi powiedzieć, czy lepszy będzie amortyzator z regulacją twardości czy nie? Czy taki amortyzator jest lepszy, lepiej się go używa i eksploatuje?

A Wy jakie macie opinie o doradcach kredytowych znanych w całej Polsce? Chętnie bym je poznał.
Pozdrawiam...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-29-2013, 13:33
RE: Z regulacją twardości czy nie?
Zależy jakie amortyzatory porównujesz. Lecz z tego co widziałem to regulacja twardości występuje tylko w słabszych modelach i szczerze to jest mało co warta.

W większości amortyzatorów regulacje twardości dokonuje się poprzez wymianę sprężyn na twardsze, lub bardziej miękkie. Ewentualnie w powietrznych poprzez dopompowanie lub spuszczenie powietrza.

Po za tym masz jeszcze parę innych regulacji:
- Regulacja tłumienia - zmniejsza/zwiększa przepływ oleju w tłumiku. Tym regulujesz czy ma się szybko uginać, czy być trochę "zamulony" i przez to sprawia wrażenie twardszego.
- Regulacja tłumienia powrotu - zmniejsza/zwiększa przepływ oleju w tłumiku, ale przy powracaniu, czyli ustawiasz jak szybko ma wracać do po ugięciu. Może albo szybko, czyli będzie nawet trochę wybijać, albo powoli płynnie amortyzując wszystkie nierówności.
- Regulacja skoku - Występuje w nielicznych modelach, pozwala na ustawienie skoku amortyzatora, czyli praktycznie jego wysokości.

Także ta regulacja twardości (jeżeli tylko o tą Ci chodziło) to jest mało co warta. W starym amortyzatorze miałem coś takiego i polegało to na tym że wkręcałeś/wykręcałeś dystans który ściskał sprężynę na początku. Ale chodziło to w tak małym zakresie że praktycznie nie było różnicy.

Największa baza rowerowych miejscówek w Polsce: Polish BikeParks Map
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości